Piyasa.net Borsası Üyelik ve Futuro Coin İşlemleri (Banners App Para Çekme)

Piyasa.net Borsası Üyelik ve Futuro Coin İşlemleri (Banners App Para Çekme)
Bu yazımızda Piyasa.net nasıl üye olunur? Nasıl kullanılır? Kripto Para alım satımı nasıl yapılır? sorularının cevaplarını sizlerle paylaşacağız. Sekiz farklı coin ile işlem yapabileceğiniz Piyasa.net borsasını bizim asıl kullanım amacımız Banners App uygulamasından kazandığımız Futuro Coin'leri (FTO) Türk Lirasına çevirip çekmek olacak. Banners App uygulaması hakkında detaylı bilgi için Banners App Nedir? başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

İlk olarak Piyasa.net borsasına üye olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Kayıt sayfası yeni pencerede açılacaktır. Piyasa.net kayıt olmak için -> http://piyasa.net/auth/register?ref=2114887418 <- tıklayın.

Açılan sayfada aşağıdaki gibi kayıt formu sizi karşılayacak. Burada istenilen bilgileri girip altta bulunan "Üyelik ve kullanım sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum." yazan yerin başındaki kutucuğu işaretleyerek "Hemen Üye Ol" butonuna tıklıyorsunuz.
piyasa.net üyelik

Kayıt sırasında girmiş olduğunuz mail adresine üyeliğinizi onaylamanız için bir mail gelecek. Mailde bulunan linke tıklayarak üyeliğinizi onaylamış oluyorsunuz. Ardından yine kayıt olduğunuz mail adresi ve şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapıyorsunuz. Bu esnada kayıt sırasında girmiş olduğunuz cep telefonunuza giriş için bir kod gelecek. O kodu da girdikten sonra sisteme giriş yapmış oluyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecek. 
piyasa.net

Piyasa.net borsasında işlem yapabilmeniz için hesabınızın onaylı olması gerekiyor. Bunun için sağ üst köşede isminizin yazdığı yere tıklayıp "Profil" yazan yere tıklıyorsunuz. Açılan sayfada sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak girip nüfus cüzdanınızın ön ve arkasının resmini çekip gönderiyorsunuz. Hesabınız onaylandıktan sonra borsada işlem yapabiliyorsunuz.

Hesabınızı onayladığınızı varsayarak işlemlere devam edelim. Anasayfada üst menüde bulunan Cüzdan yazan yere tıklıyoruz. Karşımıza işlem yapılabilen coinlerin listesi çıkıyor. Bize burada lazım olan FuturoCoin cüzdanı. Aşağıda görüldüğü üzere FuturoCoin satırının sonunda bulunan "Yatır" butonuna tıklıyoruz.
futuro coin
Açılan sayfada kare kodun altındaki karmaşık sayı ve harflerden oluşan dizi sizin FuturoCoin cüzdan numaranızdır. Bu numarayı kullanarak Banners App'ta kazandığımız FuturoCoin'leri bu cüzdanımıza çekeceğiz.
futuro coin cüzdan
Banners App uygulamamızda ekranın sağ altında bulunan "Para Çekimi" yazan butona tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. 
banners appBu ekranda "Cüzdan Numarası" yazan yere az önce Piyasa.net'ten almış olduğunuz FuturoCoin cüzdan numaranızı yazıyorsunuz. Yanlışlık yapmamak için Piyasa.net'ten cüzdan kodunuzu kopyalayarak buraya yapıştırırsanız daha sağlıklı olacaktır. Cüzdan kodunuzu yanlış yazmanız durumunda başkasının cüzdanına gönderme ihtimaliniz var. Cüzdan kodunuzu yazdıktan sonra alttaki "Tutar" kısmına da çekmek istediğiniz miktarı yazarak "Para Çekimi" butonuna tıklıyorsunuz ve Bannsers App'taki coinleriniz Piyasa.net'teki cüzdanınıza aktarılmış olacak. 

Piyasa.net'e coinlerimiz transfer olduktan sonra sol üstte bulunan "Market" kısmından "TRY" yazan yere, ardından da "FTO" yazan yere tıklıyoruz. Şimdi cüzdanımızda bulunan FTO yani FuturoCoin'lerimizi satıp Türk Lirasına çevireceğiz.

piyasa.net
Marketin hemen altında bulunan "İşlem Emri" kısmında "Sat FTO" yazan yere tıklıyoruz ve Fiyat kısmına satmak istediğimiz fiyatı (beklemek istemiyorsanız "Alış Emirleri" kısmına bakarsanız mevcutta FTO coin almak isteyenlerin listesini görürsünüz. Burada en yüksek fiyat ne ise onu "Fiyat" kısmına girin.) yazıyoruz. "Miktar" kısmına da ne kadar satmak istiyorsanız (örneğin 1000 FTO coininiz varsa ve hepsini satmak istiyorsanız 1000 yazıyorsunuz) o rakamı yazıyorsunuz. Ardından altta bulunan "SAT" butonuna tıklayarak FTO coinlerinizi satıp Türk Lirasına çevirmiş oluyorsunuz. 

piyasa.net
Tekrar Cüzdan sayfanıza girdiğinizde TRY satırında kullanılabilir bakiye kısmında hesabınızdaki Türk Lirasını göreceksiniz. TRY satırının sonunda bulunan "Çek" butonuna tıklayarak banka hesap bilgilerinizi girip çekmek istediğiniz tutarı yazarak paranızı banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Anlatım olarak biraz uzun olmuş olabilir. Amacım hata yapmadan işlemlerinizi tamamlayabilmeniz. Zaten bir kere yaptıktan sonra çok basit olduğunu anlayacaksınız. Yine aklınıza takılanları konu altında yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. 

Herkese bol kazançlar.piyasa.net üyelik futurocoin piyasa net fto coin banners app para çekme
0
Tarih: 11-10-2018, 13:44
0
926

İlginizi Çekebilir


Konu Hakkında Yorum Yapın


Sayfa başına dön