Coinbase, Lisanslı Aracı Kurum Olmak İçin SEC Onayı İstedi

Coinbase, Lisanslı Aracı Kurum Olmak İçin SEC Onayı İstediCoinbase, Lisanslı Aracı Kurum Olmak İçin SEC Onayı İstedi

Coinbase, Wall Street Journal'a göre lisanslı bir aracı kurum ve elektronik ticaret merkezi olarak ABD Güvenlik Borsası Komisyonu'na kayıtlı olmak için hamle yaptı.

Coinbase SEC Onayı İstiyor

San Francisco merkezli şirket, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için dünyanın en büyük platformlarından biridir. Wall Street Journal'a göre şu anda 1,6 milyar dolar değerindedir . Şirket, başvurusu hakkında resmi olarak yorumda bulunmayı reddetmesine karşın, rapor, Coinbase temsilcilerinin son haftalarda SEC yetkilileriyle bir araya gelerek ajansa kayıt olma sürecini başlattığını gösteriyor. Bu adım, Coinbase'in SEC'in menkul kıymetler olarak belirlediği dijital belirteçler eklemesine izin verecek ve diğer kripto alışverişi için de antrenmanı takip edip kayıt alabilecektir.

SEC'in parçası için, hangi kripto paranın menkul kıymet olarak kabul edileceğine karar vermemiştir. Komite, bir dijital jetonun stok ve tahvillerle aynı düzenlemeleri gerektiren geleneksel olmayan bir finansal araç olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceğini belirlemek için 1946 yılında yüksek mahkeme tarafından oluşturulan Howey testini platformların ve yatırımcıların takip etmesini önerdi.

Coinbase başlangıçtan itibaren kitlelere ticaret getiren bir platform olmuş ve VP Dan Romero'nun Business Insider'a söylediği gibi “kripto paraların  Google'ı ” olmaya çalışmaktadır.

SEC'e kayıt olmak, Coinbase'in zaten listelediği dört kripto para üzerinde genişlemesine izin verecektir - Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum.

Coinbase Başkanı Açık Düzenlemeler İstiyor

Coinbase Başkanı Asiff Hirji , CNBC'ye yaptığı açıklamada;

“Şu andan daha fazla düzenleyici netlik olduğu anda, daha fazla varlık listelemeye başlayacağımızı umuyoruz.”

Şu anda şirketin politikası, piyasadaki değişken fiyat dalgalanmalarına maruz kalan ve değişken fiyat dalgalanmasına karşı piyasadaki alternatif madeni paraların aksine sabit kaldığını belirtti.

Coinbase bugün SEC düzenleyici gerekliliklerine uymak için çaba harcıyor olsa da, son zamanlarda sadece Federal yetkililerden oluşan bir çığır açtı.
Geçtiğimiz yıl şirket, IRS ile, borsalarında işlem yapmaktan kâr elde eden müşteriler hakkında bilgi yayınlama talebiyle savaştı. Nihayetinde Coinbase, bu bilgiyi 2013-2015 yılları arasında 20.000 ABD Dolarını aşan işlem yapan 14.000 müşteriye devretmek zorunda kaldı.

Coinbase'in bir komisyoncu olarak kayıtlı olması durumunda, SEC tarafından yalnızca ihraççıları tarafından satışa kaydedilmiş jetonlar verilebilir. Bu, yatırımcılara tam mali ifşayı veren belgeleri veren satış şirketlerine, satışların kurumlarla sınırlı kalması durumunda önlenebilecek bir hamle gerektirecektir.

Bir başka şirket SEC ile aracı kurum olarak tescil ettirdi. Templum LLC, lisanslı bir aracı kurum ve düzenlenmiş jetonları satmak ve işlemek için bir platform sunmayı planlayan alternatif bir ticaret sistemi olarak faaliyet göstermektedir.


coinbase sec onay
Ziyaretçi, konu hakkında yorumun nedir?
Adınız:*
E-Mail:


Hoşgeldiniz

Portalımızı tüm özellikleri ile kullanabilmek için ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Kayıt Ol!
Çevrimiçi Kullanıcılar
Üyeler
 
Misafirler (2)
MisafirMisafir 
Botlar (1)
crawl Bot 
Toplam çevrimiçi (3)
Sosyal Finanstic