Avrupa Komisyonu Blockchain teknolojisi ve fntech'in düzenlenmesi konusundaki resmi görüşünü açıkladı

Avrupa Komisyonu Blockchain teknolojisi ve fntech'in düzenlenmesi konusundaki resmi görüşünü açıkladıAvrupa Komisyonu Blockchain teknolojisi ve fntech'in düzenlenmesi konusundaki resmi görüşünü açıkladı

Avrupa Komisyonu , 8 Mart Perşembe günü AB üye ülkelerinde Blockchain teknolojisi de dahil olmak üzere fintech'in düzenlenmesi konusundaki resmi görüşünü açıkladı.

Komisyonun şu anda bir “ Eylem Planı ” olarak tanımladığı fikirleri özetleyen bir basın bülteni , üst düzey AB yetkililerinin ileriye dönük yenilikçi teknolojiler için “ olanaklı bir çerçeve ” olma ihtiyacını dile getirdiğini gördü.

Cointelegraph, daha önce Şubat ayında, AB Blockchain Gözlemevi ve Forumu'nun düzenlendiği özel bir AB Blockchain organının kurulmasını takiben gelecek belgeler hakkında rapor verdi.

“ Blockchain gibi teknolojiler, finansal hizmetler ve ötesindeki oyun değişkeni olabilir ,” Gözlemevini de açmış olan Dijital Ekonomi ve Toplum Komiseri Mariya Gabriel, serbest bırakma konusunda şunları söyledi:

“Riskleri yönetirken ve tüketicileri korurken inovasyonun gelişmesine izin vermek için etkin bir çerçeve oluşturmamız gerekiyor.”

Kitle fonlaması için lisans programları da tartışılıyor. Komisyon üyesi Valdis Dombrovskis, bunların “ Avrupa'da kitle fonlaması platformlarının büyümesine yardımcı olacağını” iddia ediyor .

"Kaynak: Cointelegraph"


fintech blockchain haberler
Ziyaretçi, konu hakkında yorumun nedir?
Adınız:*
E-Mail:


Hoşgeldiniz

Portalımızı tüm özellikleri ile kullanabilmek için ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Kayıt Ol!
Çevrimiçi Kullanıcılar
Üyeler
 
Misafirler (4)
MisafirMisafirMisafirMisafir 
Botlar (2)
crawl Bot 
Toplam çevrimiçi (6)
Sosyal Finanstic