Blockchain Teknolojisi Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmeniz İçin 9 Önemli Neden

Blockchain Teknolojisi Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmeniz İçin 9 Önemli Neden
Avustralya'dan teknoloji meraklısı ve profesyonel yazarlarından Elizabeth Mailey, blockchain konseptini incelemek ve arkasındaki doğayı keşfetme gerekliliğini ve teknolojinin arkasına gizlenen kariyer potansiyelini açıklıyor. Teknoloji endüstrisindeki diğer ilerlemelerin yanı sıra, blockchain ve Bitcoin pazarı da kafa kafaya hareket ediyor. 

Ancak, insanların neden blockchain teknolojisini güçlü bir kariyer seçeneği olarak düşünmeleri gerektiği konusunda bazı eksiklikler var. Blockchain ile ilgili kariyer yolunu ve trendleri öğrenmek için, görünüşe göre, bu yeni teknolojinin kavramı ve önemi hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekiyor.

Blockchain'in önemi

Blockchain teknolojisi, maliyetleri azaltmak, hızı artırmak ve tüm işlemlerde şeffaflık göstermek için devrimci bir araç olarak yaygın bir şekilde kabul görmüştür. İşyerleri, tek bir yönetim organının elinde bulundurmak ve bozmak için alternatif çözümler bulmaktan yana olduklarından, hükümetler, finansal haklar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar, dinamiklerinde ve mekanizmalarında kayda değer bir değişim yaşayacaklardır.
Özellikle dijital ve teknolojik peyzaj alanında işletmeler ve girişimciler, ademi merkeziyetçiliğin uzlaşma, hata toleransı ve saldırıya karşı direnme özgürlüğü ve çarpışma direncini sağladığını bilmelidir.
Bu tartışmaya gelince, gelecekteki potansiyel müşterileri için blockchain hakkında öğrenmeniz gereken başlıca nedenleri tartışalım.

Tek bir Evrensel Altyapı Birimi

Kolayca, blockchain hakkında en iyi şeylerden biri, çeşitli pazar altyapıları ile bağlantılı tek bir altyapı tesisi sağlamasıdır. Kullanıcı mevcut süreçlere ve sistemlere entegre olabilir.
Bu tek evrensel altyapı birimi, yatırımcıların, firmaların, yöneticilerin vb. verilerini sistemlerinde paylaşma biçimini verimli ve etkili bir şekilde değiştirmektedir.

Son teknoloji

Teknoloji ve dijital manzara her geçen yıl hızla değiştiği için, bireyler ve kuruluşların trendler ve yeni teknolojilerle uyum içinde olmaları her zamankinden daha önemli hale gelmiştir.
Blockchain teknolojisi, tüm dünya için sonsuz fırsatları öğrenmek ve keşfetmek için bolca depoya sahip. Dijital para biçiminde ortaya çıkan, özellikle de Bitcoin ve diğer kripto paraların da devreye girmesi söz konusu olduğunda, bu sürecin dışındaki uygulamalar tam anlamıyla sınırsızdır.

Gelişen Teknolojiler ile Entegrasyon

Son noktadan bir uzantının daha fazlası, ancak bllockchain kullanımının yanı sıra oylama sistemi, ticaret, akıllı sözleşmeler ve daha fazlası için yeni teknolojiyle karıştırma gibi etiketlenmiş bazı benzersiz kavramlar da var.
Blockchain'in güvenli bir altyapı oluşturması yeteneği, onu çeşitli sektörlerdeki otonom işbirlikleri için güçlü bir seçenek haline getirmektedir.

Güven Sorununu Ortadan Kaldırma

Blockchain'in iki taraf arasındaki güven ve güven unsurunu düzenlediği ve önemli bir değer kattığı gerçeğinden dolayı, aynı zamanda karmaşıklığı da azaltır ve taraflar arası işlemleri hızlandırır. Oyuncular gelecekteki beklentilerini ölçmeli ve yöneticiler değer zincirlerini yeniden değerlendirebilirler.

Keşfedilecek Yeni Ufuklar

Blockchain ile ilgili şimdiye kadar keşfedilenler buzdağının sadece görünen kısmı. Mühendislik alanında, profesyoneller süreçte herhangi bir hataya neden olmadan hizmetlerini güvenceye almak için blockchain kullanmaya çalışıyorlar.
Sturtup şirketleri ve süpermarketler, sağlık kurumları, vb. gibi diğer kurumlar bile sistemlerinde ve operasyonel prosedürlerinde blockchain'in kullanılmasını göze alıyor.

Veri Güvenliği ve Dijital Kimlik

Blockchain, dijital tanımlama özelliğini edinen kripto paraların temelidir. Kimlik, bireyin işleminin kesintisiz ve daha güvenli hale getirilmesi için bir vasıta olarak sağlanır.

Dünya çapındaki tüm büyük endüstrilerde artan veri ve gizlilik ihlali vakaları göz önüne alındığında, yüz milyonlarca işlem ve müşteri kaydına hizmet eden kuruluşlar için bu blockchain kullanımı son derece önemlidir.

Gelecekteki Büyüme İçin Teşvik

Anlaşılabilir bir şekilde, blockchain yatırımları şu anda kazançlı geri dönüşler ödemiyor olabilir, ancak organizasyonları gelecekteki büyüme için platformlar kurmaya teşvik ediyorlar. DLT ve blockchain'in devralınması, önemli ölçüde değişmeyen pazar dinamiklerini ve zaten sıkışık bir rekabete etkili bir şekilde cevap vermek için kullanılabilecek, verimliliği arttırıcı ve verimliliği artıran, çözülemeyen iş esnekliğini ortaya çıkarmaktadır.

Bir girişim sermayesi şirketi olan Mangrove Capital Partners'ın örneğini düşünün. Yakın zamanda, başarısız olanlar da dahil olmak üzere ICO'lara aptalca yatırım yapan insanlar bile, yaklaşık% 1320'lik bir getiri elde edeceklerini belirtti.
Sektörlerin blok değişimi

Görünüşe bakılırsa, blockchain ve DLT'nin varlık yönetiminde merkez sahneyi aldığı zaman, hala yıllardır hatta on yıllardır bile uzaktadır. Bununla birlikte, endüstri, orta ve büyük ölçekli fonların önümüzdeki yıllarda süreçleri ve işlemleri DLT ve blok zincir platformlarına doğru hareket ettirmeye başladığını görmeyi bekliyor.

Ödüllendirici Kariyer Beklentileri

Blockchain teknolojisi yükselen bir sektör olduğundan, blockchain kavramlarının sağlam bir bilgisi ile kripto para birimi analisti, kripto para geliştiricisi ve diğer birçok kişinin konumlarını edinmenize yardımcı olabilir.

Bildiğimiz gibi, kripto para birimi, çoğunlukla başlangıç ve finans kurumları tarafından kullanılmakta olan bir blok zincir alt kümesidir.

Elizabeth Mailey
Elizabeth, Avustralya'dan bir eğitimci ve serbest yazardır. 

Fotoğraf: martin louis / Flickr 
blockchain blockchain nedir blockchain ne işe yarar blockchain önemi blockchain kullanım alanları
1
Tarih: 26-10-2018, 15:27
0
103

İlginizi Çekebilir


Konu Hakkında Yorum Yapın


Sayfa başına dön