Fujitsu'dan Blockchain Hamlesi

Fujitsu'dan Blockchain HamlesiFujitsu'dan Blockchain Hamlesi

Fujitsu, şirketlere blockchain ile ilgili iş fikirlerinin değer getirip getiremeyeceğini değerlendirmek için yeni bir hizmet başlattı.


Japon BT devi Fujitsu Salı günü, şirketlerin blok zincir fikirlerinin ve kavramlarının dikkate değer olup olmadığını değerlendirmelerine yardımcı olacak bir blockchain danışmanlık hizmeti başlattı . Yeni “çerçeve” kapsamında şirketler, dağıtılmış defter temelli Minimum Uygulanabilir Ürününü (MVP) sadece beş günde inşa edebilecek ya da potansiyel başarısızlık riskini azaltmak için mevcut blok zinciri projelerini analiz edebilecektir.

Hizmet için fiyatlandırma 9,900 euro'dan başlıyor. Fujitsu uzmanları, belirli süreçlerin daha geniş bir ölçekte uygulanıp uygulanmadığını belirlemek ve kanıtlamak için yeni blockchain tabanlı fikirleri birlikte oluşturmak üzere iş müşterileriyle birlikte çalışacak. İş Kanıtı (PoB) olarak isimlendirilen bu işlem, işletmelerin ortaya çıkan teknolojiyle ilgili ortak hataların çoğunu azaltmaya yönelik bir Kavram Belgesi (PoC) yaklaşımından çok daha erken gelmelidir.

Fujitsu'nun Blockchain İnovasyon Merkezi'nde (BIC) baş mimar Chris Pilling, şirketin bu hatayı düzenli olarak yaptığını kaydettiği teknik yayını Register'a anlattı.

“Teknolojiye odaklanarak yanlış yönde yola çıktılar. Teknolojinin işe yarayıp yaramadığını görmek için zaman ve para harcıyorlar. İş kanıtını zorluyoruz, böylece iş durumunun ne olduğunu sormak için müşterilerle çalışıyoruz. ”

Fujitsu'nun “çerçevesi” Hyperledger Fabric teknolojisine dayanıyor. Müşteriler, bir iş ortamında yeteneklerini test ederek, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kavramının potansiyelini oluşturabilir ve doğrulayabilirler. Geri bildirim almak için MVP uygulaması birkaç müşteriye aktarılabilir.
Pilling, işletmelerin yaptığı bir başka hatanın, var olan süreçlerin, dokunmadan ve onları kırmadan blok zincirde nasıl hareket ettirilebileceğini araştırmaya çalıştıklarını söyledi.

Yeni hizmet Brüksel'deki BIC başkanı Frederik de Breuck tarafından geliştirildi. Hedeflenen müşteriler, kendi blockchain geliştirme görevlerini yürütmek için para veya personel eksikliği olan firmalardır.

Breuck'a göre hizmet şu anda Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika'da (EMEIA) mevcut.

Geçtiğimiz ay Fujitsu, bölgesel ticareti teşvik etmek için bulut tabanlı Blockchain Asset Service'i başlamıştı.


Fujitsu blockchain haber
Ziyaretçi, konu hakkında yorumun nedir?
Adınız:*
E-Mail:


Hoşgeldiniz

Portalımızı tüm özellikleri ile kullanabilmek için ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Kayıt Ol!
Çevrimiçi Kullanıcılar
Üyeler
 
Misafirler (1)
Misafir 
Botlar (1)
crawl Bot 
Toplam çevrimiçi (2)
Sosyal Finanstic