IBM Destekli Batavia Canlı İşlemler İçin Başarıyla Test Edildi

IBM Destekli Batavia Canlı İşlemler İçin Başarıyla Test EdildiIBM Destekli Batavia Canlı İşlemler İçin Başarıyla Test Edildi

IBM tarafından Linux Foundation destekli blockchain framework Hyperledger Fabric üzerinde geliştirilen bir ticaret finans platformu olan Batavia, iki işlem için başarıyla test edildi.

IBM destekli ticaret finansmanı platformu Batavia, Alman otomobil üreticisi Audi de dahil olmak üzere kurumsal müşteriler arasındaki canlı işlemler için başarıyla test edildi . İşlemler İspanya'da iki ithalatı içeriyordu - Avusturya'dan tekstiller ve Almanya'dan otomobiller. Süreç boyunca platform, katılımcı kuruluşların, malların yol ve deniz yoluyla taşındığı ticaretin her adımını denetlemelerine izin verdi.

Batavia IBM Blockchain Platformu teknolojisi üzerine inşa edilmiş ve beş bankadan oluşan bir konsorsiyum içeriyor: Montreal Bankası (BMO), UBS, CaixaBank, Commerzbank ve Erste Group.

Son deney, blok zinciri için bir başka terim olan dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanan akıllı sözleşmelere dayanıyordu. Akıllı sözleşmeler, belirli koşullar yerine getirildiğinde önceden belirlenmiş eylemlerin tetiklenmesine izin verir. Kavram ticaret anlaşmalarına ulaşma, mal takibi ve ödeme yapma konusunda başarılı bir şekilde uygulanabilir. Tüm bunlar platform tarafından başarıyla yönetildi. Bir sonraki adım Batavia'nın müşteri inceleme aşamasına geçmesi olacaktır.

Audi'nin hazine başkanı Alexander Dietlmeier, Global Trade Review'a şu açıklamaları yaptı;

“Merkezi olmayan bir veritabanının bu yenilikçi yaklaşımında uzun zamandır çalışıyoruz. Batavia platformunda blok zincirlemeye dayalı başarılı finansal işlemle, bu alandaki bilgimizi önemli ölçüde kazanmış ve güçlendirmiş olduk. ”

Commerzbank'ın ticaret finansmanı ve nakit yönetimi bölümü başkanı Niko Giesbert, duruşma hakkında yorumda bulundu:

“İşbirliği ve projemiz için desteklerinden dolayı Audi'ye çok müteşekkirim. Ortak başarılı canlı işlemimiz, platformumuzun potansiyeli hakkında bir fikir verdi. Gönderi verileri tarafından otomatik olarak tetiklenen ticaret verileri ve akıllı ödeme, her tedarik zincirine değer katan risk yönetimi ve finansman araçları için önemli bir temel oluşturur. ”

Her ne kadar Batavia, dönüştürücü potansiyeli olan etkin bir teknoloji olduğunu kanıtlasa da, arkasındakiler, yol haritasını veya en azından tam olarak kullanımı için tarihi kamuoyuyla paylaşmak için acele etmiyorlar. Şirketler, bir sonraki aşamaya yalnızca davetiye ile katılabilirler.
IBM Batavia Audi
Ziyaretçi, konu hakkında yorumun nedir?
Adınız:*
E-Mail:


Hoşgeldiniz

Portalımızı tüm özellikleri ile kullanabilmek için ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Kayıt Ol!
Çevrimiçi Kullanıcılar
Üyeler
 
Misafirler (0)
 
Botlar (1)
crawl Bot 
Toplam çevrimiçi (1)
Sosyal Finanstic