IBM, Takı Tedarik Zincirlerini Takip Etmek için Blockchain'i Kullanmayı Planlıyor

IBM, Takı Tedarik Zincirlerini Takip Etmek için Blockchain'i Kullanmayı PlanlıyorIBM, Takı Tedarik Zincirlerini Takip Etmek için Blockchain'i Kullanmayı Planlıyor

Teknoloji devi IBM , süreçte yer alan her iki taraf için de lojistik işlemleri daha basit hale getirmek için mücevher bazlı şirketlerle bir konsorsiyum imzaladı.

“ Etik Takı ” kavramı uzun zamandır mevcuttu, ancak tedarik zincirini takip edecek güvenilir bir model yoktu. IBM , Helzberg ve TrustChain konsorsiyumu ile birleşmiş diğer büyük mücevher şirketleri arasındaki yeni ortaklık ile hedef: mücevher etiği ve tedarik zincirinin iyileştirilmesini blok zincir teknolojisinin kullanımıyla desteklemek.


IBM'in Blockchain Genel Müdürü Jason Kellery ifadesinde şunlara yer verdi:

“ Anlattığımız ve öne sürdüğümüz şey, bir süredir işlerdeydi. Özünde güvene sahip olan blockchain'in ilk uçtan uca endüstri kapasitesidir ”.


Mücevher endüstrisi şeffaf değil

Şu anda, müşteriler satın aldıkları mücevherlerin doğru bir şekilde çıkarıldığından ve kullanıldığından emin olmalıdırlar. Kuyumculuk endüstrisi hiç de şeffaf değildir, bu yüzden müşteriler sömürü ve işleme zincirine dahil olan kişilerden bilgi almazlar.

TrustChain, madencilik şirketlerinden bayilere kadar kuyumcular tarafından takip edilmesi gereken uygun bir güzergahın doğrulanması ve geliştirilmesi amacıyla oluşturuldu.

Jason Kellery ayrıca şu ifadeyi kullandı;

“ Bir anlaşmazlık varsa, süreci daha elverişli bir şekilde aramak ve takip etmek yerine, güvenilir bir zincire tıklayabilir ve hemen ne olduğunu görebilirsiniz. Bu, işlemdeki adımların sayısını azaltır ve kağıt yüklü ve manuel çabaların ne olduğunu anlamamızı hızlandırır. Şimdi bu [verileri] izinli bir ağda paylaşabiliriz ve doğru olduğundan emin olabiliriz , ”

TrustChain , takibi takip etme sürecini önemli ölçüde basitleştirmeyi başarıyor. IBM , endüstrilerdeki şirketlerin sistemlerinde blockchain teknolojisini uygulamada ilk kez görev almıyor ve 400'den fazla şirketin bu teknolojiyi benimsemesine yardımcı oluyor.


IBM Blockchain
Ziyaretçi, konu hakkında yorumun nedir?
Adınız:*
E-Mail:


Hoşgeldiniz

Portalımızı tüm özellikleri ile kullanabilmek için ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Kayıt Ol!
Çevrimiçi Kullanıcılar
Üyeler
 
Misafirler (5)
MisafirMisafirMisafirMisafirMisafir 
Botlar (2)
crawl Bot 
Toplam çevrimiçi (7)
Sosyal Finanstic