Bitcoin 100.000'a yükselebilir

Bitcoin 100.000$'a yükselebilirBitcoin 100.000$'a yükselebilir

Saxo Bank'tan bir analist, kurumsal yatırımcıların ilgisinin artması nedeniyle bitcoin fiyatının 2018'de 100.000 $ 'a ulaşabileceğine inandığını söyledi.
Saxo Bank analisti Kay Van-Petersen, kurumsal yatırımcıların ilgisinin artması nedeniyle bitcoin fiyatının 2018'de 100.000$ 'a ulaşabileceğine inandığını söyledi.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Fiyatını 100.000 Dolara Kadar Çıkartabilir

Kay Van-Petersen, 2016 yılının Aralık ayında Bitcoin’in 2017’de 2000$’a ulaşacağını öngörmüş ve bu tahmininde yanılmamıştı. O sıralarda Bitcoin, 900$’ın altında işlem görüyordu ve Mayıs ayında 2000$’ı geçmişti.Şimdi ise Van-Petersen, CNBC'ye yaptığı açıklamada, 2018'in bitiminden önce bitcoin fiyatının 50.000 dolardan 100.000 dolara ulaşabileceğine inandığını söyledi. Ayrıca Van-Petersen;

"Birincisi, bitcoin düzgün bir düzeltme yaparak, yüzde 50'lik bir noktada geri çekildi, bu da sağlıklı. Fakat biz hala vadeli işlem sözleşmelerinin tam etkisini görmedik"

dedi.

Bu piyasada öncelikli olarak perakende pazarın büyük kısmına girmeye başlamış olan kurumsal yatırımcılar tarafından destekleneceklerini söyledi.
Geçen yıl, özellikle Peter Thiel'in Kurucu Fonu başta olmak üzere çeşitli hedge fonları ve girişim sermayesi şirketleri bitcoin'e yatırım yapmaya başladı .

ABD borsaları CBOE ve CME ayrıca, Wall Street yatırımcılarına sunulan ilk düzenlenmiş bitcoin vadeli sözleşmelerini başlattı ve fon sağlayıcıları, bu sözleşmeleri fiyatını takip eden döviz ticareti fonlarının temeli olarak kullanmak için düzenleyici onay almayı istediler.

Bu yükseliş eğilimlerine rağmen, bitcoin'in ısıtmalı mitingi son haftalarda soğutuldu. Ocak başından beri bitcoin fiyatı yüzde doksandan fazla düştü ve şu an 17 Aralık'ta belirlediği en yüksek seviyenin yaklaşık yüzde 40 altına oturuyor.Van-Petersen endişe etmiyor. O, yeni yükseklere çıkmadan önce bitcoinin sıklıkla daha düşük bir seviyede konsolide ettiğini söyledi.  Van-Petersen, daha fazla kurumun zaman içinde gemide olacağını ancak bunun çabucak gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Ethereum, Bitcoin'den Daha İyi Olabilir

Bitcoin hakkındaki yükseliş görüşüne rağmen, Van-Petersen Ethereum'un bu yıl Bitcoin'den daha iyi bir performans sergileyeceğine inandığını söyledi.


kay van petersen bitcoin analist 100000 dolar saxo bank
Ziyaretçi, konu hakkında yorumun nedir?
Adınız:*
E-Mail:


Hoşgeldiniz

Portalımızı tüm özellikleri ile kullanabilmek için ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Kayıt Ol!
Çevrimiçi Kullanıcılar
Üyeler
 
Misafirler (2)
MisafirMisafir 
Botlar (1)
crawl Bot 
Toplam çevrimiçi (3)
Sosyal Finanstic