Küçük İşletmeler İçin Bitcoin'in Avantajları
» » » Küçük İşletmeler İçin Bitcoin'in Avantajları

Kripto Paralar / Bitcoin

Küçük İşletmeler İçin Bitcoin'in Avantajları

Küçük İşletmeler İçin Bitcoin'in Avantajları

100.000'den fazla işletme Bitcoin'u zaten kabul etti. Bunlar arasında Microsoft ve Dell gibi tanınmış şirketler var. Ancak, Bitcoin'den yararlanabilecek sadece büyük şirketler değil. Birçok küçük işletme de bundan faydalanabilir. Nasıl mı?

Küçük işletmeler genellikle işlem ücretleri için yüksek komisyon ödemek zorunda kalırlar. Bu nedenle Bitcoin mükemmel bir seçim olabilir. Genellikle, Bitcoin işlemi komisyonu % 1 ile sıfır arasındadır. Bunun nedeni, Bitcoin'in her işlemi doğrulamak için bir banka gerektirmemesidir.

Blockchain'in ile paranın banka hesabınıza ulaşmasını beklemek zorunda değilsiniz. Bu, teoride, bir müşteriden talep edeceğiniz paranızı neredeyse anında alabileceğiniz anlamına gelir.

Yurtdışı müşteri portföyünüz geniş ise, Bitcoin sizin için harika bir çözümdür çünkü küresel bir para birimidir, yani sınırlamalara takılmazsınız.

Bitcoin, krediden daha fazla nakit üreten bir dijital para birimidir. Bu, Bitcoin işlemlerinin kesin olduğu ve müşteri tarafından itiraz edilemeyeceği için gerçekleşebilecek ödeme anlaşmazlıklarının sayısını en aza indirir. Bu işinizde karşılaştığınız bir sorunsa, Bitcoin size gerçekten yardımcı olabilir.

Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul etmek de bir yatırım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Uçucu fiyatı şirkete yönelik bir olumsuzluk olsa da, değeri arttığında fayda sağlayacağından, bir avantaj olarak da görülebilir.

Tabii ki, herhangi bir yatırım da olduğu gibi bunda da bir dizi risk vardır. Yasal düzenlemeler yeterli olmasa da bu ilerleyen aşamalarda değişebilir. Mevcut yapıda sahtekarlığa ve hırsızlığa açık kapı bırakabilir. Az önce bahsettiğimiz gibi, fiyat artışlarından faydalanabilmenize rağmen, karşı yöne gidebilir ve kayıplar da yaşayabilirsiniz. Son olarak, hala resmi olarak kabul edilmediğinden, mali tabloları planlamak, vergilerinizi hesaplamak ve fiyatlarınızı belirlemek zor olabilir.

Bitcoin ile ödeme yöntemini kullanır mısınız?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında 0 yorum yapıldı

Sayın ziyaretçi, sitemizi tüm özellikleriyle kullanmak için üye olmanızı öneririz.
Üye olmak için buraya! tıklayınız.

Yorumunuzu yazın:

BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright Finanstic. Finanstic.com bir "Arya Group" iştirakidir. Yazılar izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz..

EDİTÖRLER

Günün Sözü

Birileri bugün gölgede oturuyorsa, uzun zaman önce birileri ağaç ektiği içindir.

Warren Buffett