Ripple, döviz devi BAE Exchange ile uluslararası ödeme anlaşması imzaladı
» » » Ripple, döviz devi BAE Exchange ile uluslararası ödeme anlaşması imzaladı

Altcoin / Fintech

Ripple, döviz devi BAE Exchange ile uluslararası ödeme anlaşması imzaladı

Ripple, döviz devi BAE Exchange ile uluslararası ödeme anlaşması imzaladı

LONDRA - Döviz devi BAE Exchange, sınır ötesi ödemelerde San Francisco fintech oyuncuları Ripple ile anlaşma imzaladı.

BAE Exchange, gerçek zamanlı uluslararası ödemeleri güçlendirmek için blok zincir teknolojisini kullanan başlangıçtaki RippleNet şebekesine katılıyor.

BAE'den Değişim CEO'su Promoth Manghat, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ödeme sistemlerimize Ripple'in blokaj zincir teknolojisini dahil etmek, müşterilere yeni ve gelişmiş bir ödeme deneyimi yaşatacak.

"Sınır ötesi işlemlerin hız ve maliyetini etkileyeceği için, bu oyunun değişen teknolojisinin erkenden benimsenmesi rekabetçi bir hizmet sunmamızı sağlıyor" dedi.

Geçen Ekim'de Arabian Business ile yapılan bir röportajda Manghat kendini "Blockchain'in büyük bir şampiyonu" olarak niteledi ve şunları söyledi: "Ortalama tüketici blok zincirden asla haberdar olmayabilir, ancak dolaylı olarak endüstriler arasında yaptığı verimliliklerin yararlarını günlük hayatlarında farkedeceklerdir."

Travelex'in de sahibi olduğu BAE Exchange, 575 milyar dolarlık küresel havale pazarının % 6,75'ine sahip olduğunu iddia ediyor ve bunu 2020 yılına kadar% 10'a çıkarmayı hedefliyor. 3'ün üzerinde ülkede 800 şubesi bulunuyor.

Anlaşma, basında son zamanlarda şüphelenilen Ripple için bir destek niteliğinde. Şirketin şifreli eşzamanlaması olan XRP, Noel'den önce 3.65 dolara yükselerek New York Times'ın kaç işletmenin gerçekten kullandığını incelemeye yöneltmişti.

Bununla birlikte, BAE Exchange, aslında süreçlerinde XRP'yi kullanmaz. Kripto para birimi, kurumlara likidite sağlamak için Ripple tarafından kullanılmaktadır, ancak uluslararası transfer için kullanılmamaktadır. 

Ripple'deki altyapı yeniliğinin global lideri Dilip Rao, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "BAE Exchange gibi bir pazar liderinin RippleNet'e eklenmesi, BAE'de yurt dışında para gönderen milyonlarca perakende müşteriye anında, belirli ve düşük maliyetli ödemeler getiriyor. "

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında 0 yorum yapıldı

Sayın ziyaretçi, sitemizi tüm özellikleriyle kullanmak için üye olmanızı öneririz.
Üye olmak için buraya! tıklayınız.

Yorumunuzu yazın:

BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright Finanstic. Finanstic.com bir "Arya Group" iştirakidir. Yazılar izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz..

EDİTÖRLER

Günün Sözü

Birileri bugün gölgede oturuyorsa, uzun zaman önce birileri ağaç ektiği içindir.

Warren Buffett