Neden Monero'ya Dikkat Etmelisiniz? (XMR)
» » » Neden Monero'ya Dikkat Etmelisiniz? (XMR)

Altcoin / Nedir

Neden Monero'ya Dikkat Etmelisiniz? (XMR)

Neden Monero'ya Dikkat Etmelisiniz? (XMR)

Monero (XMR), bildiğiniz gibi, Nisan 2014'te mahremiyet ve merkeziyetsiz bir açık kaynak olarak üretildi. Bitcoin ile karşılaştırıldığında farkı, Monero'nun bu para birimi boyunca işlem yapan kullanıcılara tam gizlilik sağlamayı amaçlayan, izlenemez bir kripto para birimi olmasıdır.

Gerçek şu ki, Bitcoin Monero'nunki kadar tamamen özel ve izlenemez bir şey değil. Bu, Bitcoin üzerinden işlem yaparken adınız ve kimliğinizin kolayca göründüğü anlamına gelmez, ancak gerekirse Bitcoin ile yapılan bir işlemin izlenmesi hala mümkündür. Tam tersine, Monero'nun birincil kullanımı olarak mahremiyeti vardır, bu sadece suçlular ve “kötü insanlar” ın “kötü şeyler” yapması anlamına gelmez. Karanlık ve derin ağlarda kullanılsa bile amacı bu değildir.

Monero'ya neden ihtiyacım var?

Yukarıda belirtildiği gibi, Monero işlemlerinizi izlenemez hale getirir ve hiçbir kurum veya herhangi bir kişi gönderenin ve alıcının kim olduğunu ve ne kadar gönderilip alındığını bulmak için izleyemez. Bu durum, herhangi bir işlem yapan kullanıcılarına tam bir gizlilik sunuyor ve bu nedenle Monero, 12 Mart 2017'den bu yana % 1700 büyüdü.

Gizlilik özelliğinin dışında, Monero merkezi olmayan bir kripto para birimidir ve her işlemde çok düşük komisyonlara sahiptir. Bu nedenle, Bitcoin'e benzer, ancak daha yüksek gizlilik ve anonimlik oranı ile teyit edebiliriz.

Şimdi, neden Monero'ya ve niçin parlak bir geleceğe sahip olduğuna dikkat etmeliyiz…

Daha önce belirtildiği gibi, Bitcoin Monero kadar özel ve izlenimsiz değildir ve bununla birlikte, geçtiğimiz aylarda, hükümettlerden ve merkezi makamlardan kripto paralar ve özellikle de Bitcoin hakkında büyük endişeleri olduğunu ve bir şekilde yasaklama çabaları olduğunu biliyoruz. Bitcoin gibi tamamen merkezi olmayan bir şeyi yasaklayamazlar. Böylece, bunu durdurmak için bu güce sahip olmadıklarını fark ettiler, şimdi onu düzenlemenin ve mümkün olduğu kadar kontrol etmenin bir yolunu buluyorlar.

Sonuç olarak, 2018'de Monero, Zcash, PIVX, Verge veya Dash gibi gizlilik paralarına olan ilginin ortaya çıkması sürpriz olmayacaktır. 

Ardından Monero'nun bazı artılarını ve eksilerini göreceğiz.

Artıları:

  • Yüksek düzeyde gizlilik sunan bir sistemdir.
  • İşlemin birleştirilememesi özelliği.
  • İşlemler izlenemiyor
  • Bir blok boyut sınırlaması yoktur ve dinamik ölçeklenebilirliğe sahiptir.
  • Adanmış ve yetenekli geliştiricilerden oluşan bir ekip tarafından geliştirilen büyük bir potansiyele sahiptir.

Eksileri:

  • Herhangi bir işlem, şifreleme nedeniyle Bitcoin gibi diğer diğer kripto paralara kıyasla genellikle daha büyüktür.
  • Monero, çeşitli cüzdanlarla gerçekten uyumlu değildir. Aslında, Monero'nuzu bir donanım cüzdanında saklayamazsınız.
  • Yeni başlayanlar için karmaşıktır ve henüz çoğunluk tarafından benimsenmemiştir.
Özetle, Monero kripto pazarında kabul görmüş ve en iyi gizlilik paralarından biri haline geldi. Şu anda coinmarketcap.com'da cryptocurrency sıralamasında 10. sırada yer alıyor. Ayrıca, Gelecek kesinlikle umut verici görünüyor ve bu paranın yakın gelecekte en iyi 10 ve hatta en iyi 5 arasında olacağını tahmin etmek zor değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında 0 yorum yapıldı

Sayın ziyaretçi, sitemizi tüm özellikleriyle kullanmak için üye olmanızı öneririz.
Üye olmak için buraya! tıklayınız.

Yorumunuzu yazın:

BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright Finanstic. Finanstic.com bir "Arya Group" iştirakidir. Yazılar izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz..

EDİTÖRLER

Günün Sözü

Birileri bugün gölgede oturuyorsa, uzun zaman önce birileri ağaç ektiği içindir.

Warren Buffett