Hindistan da kripto para oluşturuyor

Hindistan da kripto para oluşturuyorHindistan da kripto para oluşturuyor

Hindistan’ın en büyük holdingi Reliance Industries, kendi telekomünikasyon yan kuruluşu Reliance Jio Infocomm aracılığıyla JioCoin adıyla Blockchain tabanlı kripto para biriminin geliştirilmesine hazırlanıyor.
LiveMint’in yayınladığı bir rapora göre, Hintli telekomünikasyon devi Jio Infocomm, tedarik zinciri yönetimi lojistik uygulamaları geliştirmek için kripto para oluşturuyor.

50 kişilik bir ekiple “JioCoin projesi” olarak adlandırılan Blockchain tabanlı bir kripto para biriminin, yakında oluşacağı konuşuluyor.

Hindistan’ın en büyük holdingi 90 milyar dolar değerinde

Ekibin, Reliance Industries’in genel müdürü olan Mukesh Ambani’nin en büyük oğlu olan Akash Ambani tarafından yönetileceği belirtiliyor. Dünyanın en zenginlerinden biri olan Mukesh Ambani, holdingin %44,7’lik hissesiyle yaklaşık 40,1 milyar dolar değerinde bir servete sahip.
Blockchain geliştirme ekibi, ortalama yaşı 25 olan profesyonellerden oluşacak. Jiocoin adlı kendi kripto paralarını geliştirmeye çalışacak.
Bu yayında konuşan gelişmelere aşina isimsiz bir kişi şöyle belirtiyor:

“Bir uygulama var. Sözleşmeler Blockchain teknolojisi ile dağıtılıyor. Tedarik zinciri yönetimi lojistikte kullanılabilir. Bu yapı tamamen JioCoin’e dayanıyor.”

Detaylar az olmasına rağmen, Reliance Jio’nun kripto para geliştirmeye başlamasının nedenlerini bulmak kolay.

Şirketin Jio Telefonları, JioTV, JioNet WiFi, Jio Sinema, Jio Müzik ve özellikle Jio Money dahil olmak üzere geniş bir eğlence sistemi ağı var.

Jio Money ile Reliance Jio, yiyecek, seyahat, giyim ve daha fazlasını satın almaya öngörülebilir şekilde geniş bir yelpazede indirim getiren kendi ödeme ağ geçidini ve cüzdanını da geliştirdi.

Reliance JIO, Aralık 2016’da piyasaya çıktığından bu yana Çin’den sonra dünyanın ikinci büyük mobil abone pazarına sahip. 160 milyondan fazla abone yani yaklaşık 1,1 milyar kullanıcı bu pazarı oluşturuyor.
hindistan kripto para jiocoin blockchain Reliance Industries
Ziyaretçi, konu hakkında yorumun nedir?
Adınız:*
E-Mail:


Hoşgeldiniz

Portalımızı tüm özellikleri ile kullanabilmek için ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Kayıt Ol!
Çevrimiçi Kullanıcılar
Üyeler
 
Misafirler (3)
MisafirMisafirMisafir 
Botlar (1)
crawl Bot 
Toplam çevrimiçi (4)
Sosyal Finanstic