Binance Borsası Kullanımı: Üyelik, Para Yatırma-Çekme, Alış ve Satış (Görsel Anlatım)

Binance Borsası Kullanımı: Üyelik, Para Yatırma-Çekme, Alış ve Satış (Görsel Anlatım)Binance Borsası Kullanımı: Üyelik, Para Yatırma-Çekme, Alış ve Satış (Görsel Anlatım)

Bu yazımızda Binance nasıl üye olunur?, Binance para nasıl yatırılır, nasıl para çekilir? Binance'da nasıl alım-satım yapılır sorularının cevaplarını sizlerle paylaşacağız.


Binance borsası Bitcoin dışında birçok alt coin ile işlem yapmamızı sağlayan, hacmi yüksek ve en önemlisi de küçük yatırımcılar için 2 BTC işleme kadar sizden hesap onayı istemeyen, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. 2 BTC üzeri işlem yapacaksanız hesabınızı onaylatmanız gerekiyor. Sözü fazla uzatmadan yazımıza başlayalım.


Binance nasıl üye olunur?

İlk olarak Binance borsasına nasıl üye olunur onu anlatalım. Binance üyelik sayfasına gitmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

Binance Üyelik Sayfası

Açılan sayfada ortada bulunan "Create Account" yazısına tıklıyoruz.


Ardından karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Geçerli ve kullandığınız bir mail adresi, en az 8 karakterli şifrenizi de girdikten sonra "I agree to Binance's Terms Of Use" yazısının yanındaki kutucuğa tıklayıp altındaki "Register" butonuna tıklıyoruz. 


Daha sonra karşınıza bir puzzle çıkacak. Alttaki barı sürükleyerek puzzle parçasını doğru noktaya bırakarak kayıt işlemini tamamlıyoruz. Bahsettiğim puzzle ekran görüntüsü şu şekilde;

Bu aşamadan sonra girmiş olduğunuz mail adresine bir onay maili gönderilecek. Gelen mailde "Verify Email" yazan yere tıklıyoruz. Ardından kayıt sırasında belirlemiş olduğunuz mail adresi ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra aşağıda gördüğünüz ekran karşınıza çıkacak. Burada 2FA güvenlik adımını gerçekleştireceğiz. "Google Auth" yazısına tıklıyoruz.

Google Authenticator programı aracılığyla 2FA güvenlik işlemini gerçekleştiriyoruz. Alttaki görselde görüldüğü üzere IOS ya da Android versiyonlarından cihazınıza uygun olanı kuruyorsunuz. Programda ekranda görmüş olduğunuz QR kodu taratmamız gerekecek. Tarattıktan sonra ekranı kapatmadan sayfanın çıktısını almanızı tavsiye ediyorum. Olur da cihazınız bozulur programı yeniden kurmanız gerekirse bu QR koda ihtiyacınız olacak.


Bu işlemi de tamamladıktan sonra üyelik işlemini bitirmiş oluyoruz. 

Binance Para Yatırma Nasıl Yapılır?


Üyelik adımını bitirdikten sonra alım-satım yapabilmek için hesabımıza para yatırma işlemine geçiyoruz. Bunun için yerli borsalardan birinde hesabınız olması gerekiyor. Ben Koineks sitesi üzerinden örnekleyeceğim. Siz farklı borsaları aynı yöntemle kullanabilirsiniz. Yerli borsaya üyelik işlemlerini burada anlatıp konuyu uzatmak istemiyorum. Dolayısıyla yerli borsalardan birinde hesabınız olduğunu varsayarak anlatmaya devam ediyorum.

Binance hesabımıza doğrudan TL yatırma şansımız olmadığı için yerli borsaya TL yükleyerek buradan coin alıp bu coini Binance hesabımıza transfer edeceğiz. Ben transfer maliyeti düşük olduğu için LTC (Litecoin) tercih ediyorum. 

Öncelikle Binance.com'da oturum açtıktan sonra sağ üst menüden Funds > Deposits & Withdrawals adımlarını takip ediyoruz. Ardından açılan ekranda LTC (Litecoin) satırının sonunda bulunan Deposit butonuna tıklayıp, açılan ekranda cüzdan adresinizi göreceksiniz. Bu adres, Binance hesabımıza litecoin transferi yaparken lazım olacak. 
Şimdi örnekteki sitemiz Koineks.com 'da oturum açıyoruz. Burada üst menüden önce "Cüzdan" ardından da "Litecoin" e tıkladığımızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.Bu ekranda sağ tarafta gördüğünüz Litecoin Çek yazısının altında "Cüzdan numarası giriniz" yazıyor. İşte buraya Binance.com'dan az önce oluşturduğumuz cüzdan adresini kopyalayarak buraya yapıştırıyoruz. Burada muhakkak dikkat etmeniz gereken Binance'den aldığınız adresin kesinlikle Litecoin cüzdan adresi olması gerektiğidir. Yanlışlıkla farklı bir coin'in cüzdan adresini girerseniz transfer işlemi gerçekleşmeyecektir. Altındaki Miktar kısmına da transfer etmek istediğiniz Litecoin miktarını yazıyorsunuz. Son olarak alttaki TRANSFER ET butonuna tıklayıp cep telefonunuza gelen onay kodunu girerek transfer işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.Yaklaşık 15-20 dk arası transfer ettiğiniz Litecoin'ler Binance hesabınıza geçmiş olur. Binance da birçok altcoin BTC ile alım satım yaptırıyor. Dolayısıyla LTC lerimizi de BTC (Bitcoin)' ye çevirmemiz gerekiyor. Şimdi Binance hesabınızdaki litecoinleri nasıl BTC'ye çevireceğinizi anlatalım.

Binance.com anasayfasında alttaki ekrana geldiğinizde üstte "BTC Markets" altta da "LTC/BTC" ye tıklıyorsunuz.Açılan ekranda alttaki görselde okla gösterilen "Sell" bölümünden LTC'lerinizi satıp BTC ye dönüştürüyoruz. Price yazan bölüm o anki LTC fiyatıdır. Alttaki % lik kısımda %100 seçerek bütün LTC leri satışa koymuş oluyoruz. Son olarak da Sell LTC ye tıklayarak LTC lerimizi satıp BTC ye çevirmiş oluyoruz.Artık BTC Market altındaki tüm coinleri BTC ile alıp satabilirsiniz. Yine bir örnek ile devam edelim. 

Örnek olarak IOTA coini ile işlem yapalım. Yine Binance ana sayfasına dönerek IOTA/BTC ye tıklıyoruz ve alttaki ekran karşımıza çıkıyor. Litecoin satarken Sell LTC bölümünü kullanmıştık. Burada da Buy IOTA bölümünü kullanarak Bitcoinlerimiz ile IOTA satın alıyoruz. Bu şekilde bütün altcoinler ile al-sat yapabilirsiniz. İşlem yaparken muhakkak Stop Loss (Zarar Durdurma) kullanın. Bununla ilgili  
Stop-Loss (Zarar Durdurma) Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemize bakabilirsiniz. 

Binance Para Çekme Nasıl Yapılır?


Binance dan para çekmek için yatırma işleminde yaptığınızın tam tersini yapmanız yeterli. Nasıl ki Koineks hesabımızdaki parayı Binance hesabımıza çektiysek, aynı mantıkla Binance hesabımızdan da Koineks hesabımıza çekim yapacağız. 

Burada yine transfer komisyonu açısından LTC tercihimiz olacak. Çekmek istediğimiz miktarı az önce anlatılan alım-satım işleminde olduğu gibi LTC ye dönüştürüyoruz. Daha sonra üst menüden Funds > Deposits & Withdrawals adımları ile coin listemiz karşımıza çıktığında LTC satırının en sonunda bulunan "Withdrawal" butonuna tıklıyoruz. Burada da bu sefer Koineks'ten aldığımız cüzdan adresimizi yazıp gönderim işlemini gerçekleştiriyoruz.

Mümkün olduğunca açıklayıcı anlatmaya çalıştım. Soru ve görüşleriniz için aşağıda bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Hepinize bol kazançlar.binance bitcoin litecoin binance nasıl kullanılır binance kullanımı binance para yatırma binance üyelik binance nedir
Ziyaretçi, konu hakkında yorumun nedir?
Adınız:*
E-Mail:


Hoşgeldiniz

Portalımızı tüm özellikleri ile kullanabilmek için ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Kayıt Ol!
Çevrimiçi Kullanıcılar
Üyeler
 
Misafirler (6)
MisafirMisafirMisafirMisafirMisafirMisafir 
Botlar (1)
crawl Bot 
Toplam çevrimiçi (7)
Sosyal Finanstic