Güney Koreli Borsa Bithumb'dan 31.5 Milyon Çalındı
» » Güney Koreli Borsa Bithumb'dan 31.5 Milyon $ Çalındı

Borsalar / Haberler

Güney Koreli Borsa Bithumb'dan 31.5 Milyon $ Çalındı

Güney Koreli Borsa Bithumb'dan 31.5 Milyon $ Çalındı

Popüler Güney Koreli kripto para borsası Bithumb, 31 milyon dolar değerindeki kripto paranın çalınması sonrası tüm para yatırma ve para çekme işlemlerini askıya aldı. 


Seul tabanlı kripto para borsası Bithumb (şu anda ticaret hacmine göre dünyanın altıncı en büyük kripto para borsası) Çarşamba günü saat 9'dan kısa bir süre önce yapılan açıklama ile 31.5 milyon $ değerinde kripto paranın görünür bir bilgisayar korsanlığında çalındığı açıklandı. Güvenlik ve güvenlik konularını ele almak için cüzdan sistemlerini değiştirirken borsadaki para yatırma ve para çekme işlemleri durduruldu.

Hangi kripto paranın çalındığı henüz bilinmemekle birlikte, Bithumb müşterilere fonlarının soğuk cüzdanlar için taşındığı ve hırsızlıktan doğan zararların mübadelenin kendi rezervlerinden karşılanacağı güvencesini verdi.

Güney Kore, geçtiğimiz iki haftada iki kripto para birimi döviz kurlarının hedefi olmuştur. Asya ülkesinde daha küçük bir değişim olan Coinrail , aynı zamanda yaklaşık 40 milyon dolar değerinde kripto para kaybına yol açacak şekilde saldırıya uğradı.

Bithumb İkinci Kez Hack Kurbanı

Bu Bithumb'un bir yıldan az bir süre içinde uğradığı ikinci hack. Geçen yılın Temmuz ayında,  bir çalışan bilgisayarının güvenliği ele geçirilmişti.

Borsalarda Tutulan Kripto Paralar Ne Kadar Güvende?

Kripto-para birimi kullanan milyonlarca insan, paralarını üçüncü şahıslara ait cüzdanlarda saklıyor. Kripto paralarınızı kendi kontrol ettiğiniz bir cüzdanda saklamanın ne kadar önemli olduğunu tekrar anlamış olduk. Aksi halde, paranızı güvende tutmak için üçüncü bir tarafa güveniyorsunuz. Kripto-para birimi fiyatları arttıkça, borsalar kolay kazanç arayan hackerlar tarafından giderek daha fazla hedeflenen bir yer olmakta.

Neyse ki, Bithumb müşterilerini kayıpları için tazmin etme imkânına ve istekliliğine sahip, ancak bu her zaman böyle olmayabiliyor. Bu, sistemlerin bütünlüğünü ve kullanıcı fonlarının güvenliğini sağlamak için borsaların neden daha büyük uzunluklara gitmesi gerektiğine dair bir başka uyarıcı öykü görevi görmelidir.

Son zamanlardaki değişim hackleri hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Bithumb müşterilerini geri ödemeyi düşünürse, bu durum kripto para piyasasını nasıl etkileyecek? Aşağıda yorumlarda bize bildirin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında 0 yorum yapıldı

Sayın ziyaretçi, sitemizi tüm özellikleriyle kullanmak için üye olmanızı öneririz.
Üye olmak için buraya! tıklayınız.

Yorumunuzu yazın:

BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright Finanstic. Finanstic.com bir "Arya Group" iştirakidir. Yazılar izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz..

EDİTÖRLER

Günün Sözü

Birileri bugün gölgede oturuyorsa, uzun zaman önce birileri ağaç ektiği içindir.

Warren Buffett