AB InBev İlk Blockchain Mobil Reklam Kampanyasını İçin Ethereum'u Kullandı
» » AB InBev İlk Blockchain Mobil Reklam Kampanyasını İçin Ethereum'u Kullandı

Blockchain / Haberler

AB InBev İlk Blockchain Mobil Reklam Kampanyasını İçin Ethereum'u Kullandı

AB InBev İlk Blockchain Mobil Reklam Kampanyasını İçin Ethereum'u Kullandı

Dünyanın en büyük bira şirketlerinden olan AB InBev blockchain dünyasına girdi. Anheuser-Busch InBev'in, dijital reklam sektöründe ileri teknoloji konusunda büyük planları var gibi görünüyor.


Dünyanın en büyük bira şirketi, şirketin ilk reklam kampanyalarını yayınlamak için mobil pazarlama platformu Kiip ile işbirliği yaptı. Duyuru 18 Haziran’da Globe Newswire’le yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, girdileri kaydetmek ve izlemek için blockchain teknolojisi kullanılacak. Ethereum'un blockchain'i üzerine kurulu, reklam kampanyalarının amacı bir reklamın görünürlüğünü genişletmek.

AB InBev Global Pazarlama Başkan Yardımcısı Lucas Herscovici yaptığı açıklamada;

Dünyanın en büyük bira üreticisi ve marka kurucuları olarak, reklamcılık konusundaki yaklaşımımızla ve marka içeriğimizle tüketiciler için anlamlı deneyimler yaratma yöntemlerimiz aracılığıyla kategorinin sorumluluğu konusundaki sorumluluğumuzu ciddiye alıyoruz. Bu kampanya, programatik reklam satın almadaki saydamlığı artıracak ve markalarımızın tüketicilere ilgi duyma yollarını destekleyecektir .

Kampanya iki hafta önce başlatıldı

Kampanya iki hafta önce resmi olarak başlatıldı ve AB InBev'in Budweiser, Bud Light, Michelob Ultra, Limeatrita ve Estrellas gibi popüler markalarını içeriyor.

Proje, tüketicilere en alakalı reklamları sunması ve basın bültenine göre reklam tedarik zincirinin açıklığı için bir yeniliği temsil etmesi nedeniyle ileriye doğru bir adım olarak değerlendirilmektedir. AB InBev, modern tekniklerle mümkün olduğu kadar çok tüketiciye ulaşmak için Kiip'in hedefleme teknolojisini kullanıyor.

Kiip Hakkında

Kiip , müşterilere en alakalı reklamları sunan bir Uygulama İçi mobil platformdur. Şirket, 2010 yılında genç girişimci Brian Wong tarafından kuruldu ve Coca-Cola, Kellogg, Procter & Gamble, Johnson & Johnson ve McDonald's gibi dev markalarla işbirliği yapıyor. Kiip, Hummer Winblad, Relay Ventures, True Ventures, Verizon Ventures, ABD Hücresel, American Express Ventures, IPG ve diğerleri tarafından desteklenen 32 milyon dolarlık girişim sermayesi toplamayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında 0 yorum yapıldı

Sayın ziyaretçi, sitemizi tüm özellikleriyle kullanmak için üye olmanızı öneririz.
Üye olmak için buraya! tıklayınız.

Yorumunuzu yazın:

BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright Finanstic. Finanstic.com bir "Arya Group" iştirakidir. Yazılar izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz..

EDİTÖRLER

Günün Sözü

Birileri bugün gölgede oturuyorsa, uzun zaman önce birileri ağaç ektiği içindir.

Warren Buffett